Úspechy našich žiakov v školskom roku 2023-2024

26. 4. 2024 Vidiečanova Habovka.

Dna 26.4.2024 sa v Ludaniciach konala krajská súťaž detských folklórnych súborov - Vidiečanova Habovka.
- Tereza Pecháčová získala v kategórií sólisti speváci - zlaté pásmo;
- Spevácka skupina DFS Žochárik v kategórií spevácke skupiny - strieborné pásmo;
- ľudová hudba DFS Žochárik v kategórií ľudové hudby - bronzové pásmo.
Sólový spev a spevácka skupina pracuje pod vedením pani učitelky Kristíny Chrenkovej, hudobná sekcia pod vedením pani učiteľky Magdalény Szakacsovej.

24. 4. 2024 Mladí gitaristi 2024 Dolný Kubín

Dňa 24. apríla 2024 sa v Dolnom Kubíne v rámci medzinárodného Festivalu Ivana Ballu konala súťaž Mladí gitaristi 2024.
Naša Magdalenka Bezákova získala v IV. kategorii 3. miesto.
Magadalénka pracuje pod vedením pani zástupkyne Márii Málikovej.
K úspechu gratulujme!

25. 4. 2024 13. ročníka súťaže v hre na husliach v Brezne

Veľký úspech našich huslistov!
Dňa 25. apríla 2024 sa huslisti - Samuel DAŇO, Filip GAJDOŠNina BOČKAJOVÁ zúčastnili 13. ročníka súťaže v hre na husliach v Brezne, kde všetci získali vo svojich kategóriách ZLATÉ pásmo.
Filip GAJDOŠ získal zároveň cenu poroty. Žiaci navštevujú triedu pani učiteľky Magdalény Szakácsovej.
K úspechu blahoželáme!

20. 4. 2023 ŠAFFOVA OSTROHA.

Dňa 20. apríla 2024 sa žiaci nášho tanečného odboru zúčastnili krajského kola Celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky sólistov tanečníkov v ľudovom tanci ŠAFFOVA OSTROHA.
- Šimon SUCHÁŇTamara HRABOVSKÁ získali zlaté pásmo s návrhom na postup do celoslovenského kola.
- Martina Lenka BIEĽAKOVÁLucia KOŠELOVÁ sa umiestnili v zlatom pásme s návrhom na postup.
- Martina Nela HALOVÁ a Tereza PECHÁČOVÁ získali strieborné pásmo.
Žiakov pripravila pani učiteľka Vargová.

19. 4. 2024 Showtime Bratislava

Dňa 19. apríla 2024 žiačky 3. ročníka II. stupňa tanečného odboru: Tasia MARTOŠOVÁ, Sofia LEHOTSKÁ, Marcela STRAPKOVÁ úspešne reprezentovali našu školu na tanečnej súťaži Showtime Bratislava, kde získali ZLATÉ pásmo.
Žiačky pripravila pani učiteľka Martina Vargová.

18. - 19. 4. 2024 Medzinárodná gitarová súťaž Bojnice

V dňoch 18. - 19. 4. 2024 sa v Bojniciach konala Medzinárodná gitarová súťaž. V tomto roku mala rekordný počet účastníkov. Napriek tomu naši žiaci úspešne zabodovali.
- Natália KUČEROVÁ: 1. miesto v zlatom pásme v baby kategórii
- Magdaléna BEZÁKOVÁ: 2. miesto v zlatom pásme, v IV.kategorii,
- Adam KRAJČÍK: strieborné pásmo v 1. kategorii.
Žiakov pripravila pani zástupkyňa Mária Máliková.
Všetkým k úspechu gratulujeme.

18. 4. 2024 23. ročníka celoslovenskej interpretačnej súťaže žiakov ZUŠ v hre na klavíri.

Dňa 18. apríla sa dvaja žiaci pani učiteľky Kovalčíkovej zúčastnili 23. ročníka celoslovenskej interpretačnej súťaže žiakov ZUŠ v hre na klavíri.
Eliáš LACIKA získal ako jediný vo svojej kategórii ZLATÉ pásmoLinda BALAŽOVIČOVÁ v rovnakej kategórii BRONZOVÉ pásmo.

14. 4. 2024 Showtime Dance v Leviciach

Na kvalifikačnej súťaži Showtime Dance v Leviciach získal na tanečný súbor CIK-CAK malé strieborné umiestnenie s choreografiou Adiemus v kategórii Umelecké tance/moderné, jazz/formácie/dospelí.
Rovnako malé strieborné umiestnenie získala Katarína Laudonová, žiačka 2. roč. II. st. s vlastnou choreografiou Hostage v kategórii Umelecké tance/contemporary/sólo/dospelí,

23. 11. 2023 GITAROVÁ PRIEVIDZA

Naša Magdalénka Bezáková sa 23. novembra 2023 zúčastnila na celoslovenskej gitarovej súťaže GITAROVÁ PRIEVIDZA, kde vo veľkej konkurencii obsadila II. miesto v zlatom pásme. Magdalénke aj pani učiteľke Málikovej gratulujeme k úspechu.
(na fotografiách s pani učiteľkou a predsedom poroty doc. Mgr. art Adamom Marecom, ArtD.)

24. 10. 2023 Prehliadka mladých gitaristov v Bratislave

V utorok 24. 10.2023 naša úspešná gitaristka Magdalénka Bezáková obsadila prvé miesto v zlatom pásme na súťaži Prehliadka mladých gitaristov v Bratislave. K úspechu jej gratulujeme a rovnako aj jej pani učiteľke Márii Málikovej za prípravu.